BAMBUS – Prečo si kúpiť výrobky z bambusu?

BAMBUS – Prečo si kúpiť výrobky z bambusu?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Bambus sa stal veľmi obľúbeným materiálom a používa na výrobu širokej škály výrobkov; od zubnej kefky po oblečenie. Bambus je trvalo udržateľný a prírodný materiál a preto je obľúbený mnohými výrobcami aj zákazníkmi.

Keďže bambus nie je pôvodom druh stromu, ale ide o trávu, podobne ako väčšina trávnych rastlín dokáže bambus narásť v krátkom čase. Jedna rastlina bambusu môže narásť až 1 meter denne. Ide teda o ekologický materiál, ktorý je odolný proti škodcom a jeho pestovanie nevyžaduje veľa vody.  Pestovanie bambusu nevyžaduje žiadne chemikálie, pesticídy a tak sa z bambusu stáva jeden z najlepších ekologických materiálov.

Pretože bambus je prírodný materiál, je 100% biologicky odbúrateľný. Keď produkty z bambusu doslúžia, môžete si byť istí, že nebudú mať negatívny vplyv na životné prostredie. Vyhnete sa tak používaniu plastov a podporíte produkciu biologicky rozložiteľných materiálov, ako je bambus, a prispejete tak k zníženiu uhlíkovej stopy a ochrane životného prostredia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_title type=”3″ top=”30″]Sú výrobky z bambusu ekologické?[/trx_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Výrobky z bambusu sú ekologické, pokiaľ neboli chemicky spracované. Bambus ako rastlina je prirodzene odolná proti škodcom, 100% biologicky odbúrateľná, protiplesňová, antibakteriálna a dorastá do svojej dospelej veľkosti za 3 až 5 rokov.

Bambusové výrobky BALI GARDEN boli šetrne spracované z prírodného bambusu a sú 100% ekologické a odbúrateľné. Nakupovať naše bambusové výrobky môžete v našom e-shope.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_title type=”3″ top=”30″]Bambus a jeho výhody[/trx_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Existuje veľa úžasných vlastností bambusu, vďaka ktorým je ekologickejší v porovnaní s inými materiálmi:

  • odolný voči škodcom (na jeho pestovanie nie sú potrebné žiadne pesticídy)
  • pomáha obnovovať erodovanú pôdu
  • antibakteriálne účinky
  • protiplesňové účinky
  • vyžaduje oveľa menej vody ako podobné rastliny (napr. bavlna)
  • do veľkosti dospelej rastliny narastie za 3 až 5 rokov (môže narásť o 1m za 1 deň!)
  • absorbuje 5-krát viac oxidu uhličitého ako iné rastliny
  • produkuje o 35% viac kyslíka ako iné rastliny

Viac kyslíka pre planétu
Bambus zachytáva viac oxidu uhličitého a uvoľňuje o 35% viac kyslíka do atmosféry v porovnaní s podobnými typmi rastlín a stromov z tvrdého dreva.

Nie sú potrebné žiadne chemikálie
Pretože bambus je rastlina rastúca voľne v prírode, jej pestovanie nevyžaduje použitie chemikálií, pesticídov a hnojív. Tým šetríme prírodu, že v dôsledku pestovania bambusu sa žiadne chemikálie, či pesticídy nevyplavujú do pôdy a podzemných vôd.

Vyžaduje menej vody
Bambus nevyžaduje veľa vody na pestovanie. Hoci bambus dokáže rásť v mokraďových podmienkach, bežne sa pestuje aj na suchších miestach, kde iné rastliny vyžadujú ďalšie zalievanie, aby prežili. Voda je cenným zdrojom na našej planéte a bambus nezaťažuje životné prostredie ani pokiaľ ide o spotrebu vody.

Vysoký dopyt nie je problém
Niektoré druhy bambusu môžu narásť až 1 meter denne. Zatiaľ čo bambus dosiahne zrelosť za tri alebo štyri roky, stromu z tvrdého dreva trvá 30 až 50 rokov, kým dosiahne zrelý vek na jeho ťažbu. Bambus dokonca získal miesto v Guinnessovej knihe svetových rekordov ako najrýchlejšie rastúca rastlina na Zemi.

Lepšie pre pôdu
Pri zbere bambusu sa každá rastlina nareže na úroveň zeme, pričom koreňový systém zostáva v zemi, aby rýchlo mohli vyrásť ďalšie výhonky bambusu. Koreňový systém, ktorý zostáva v pôdou, pomáha odolávať erózii. Preto je častá výsadba bambusu pozdĺž brehov rieky, aby sa zabránilo erózii pôdy.

V prípade, že výrobok chcete zlikvidovať, je dobré vedieť, že výrobky vyrobené z bambusu sú 100% biologicky odbúrateľné.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_title type=”3″ top=”30″]Odkiaľ pochádza bambus a výrobky z neho?[/trx_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Niekoľko regiónov po celom svete aktívne produkuje bambus v obrovských množstvách, vrátane juhovýchodnej Ázie, Strednej a Južnej Ameriky a Afriky. Najväčším producentom bambusu je však určite Čína.
Keďže Čína je jedinou krajinou na svete, ktorá má dostatok bambusu na jej výrobu v masovom meradle. Aj keď bol bambus pre Čínu vždy základným materiálom, v priebehu rokov sa stal vďaka svojej komerčnej úspešnosti oveľa populárnejším. Týmto sa v niektorých regiónoch Číny vytvorilo množstvo tovární, ktoré bambus spracúvajú a vyrábajú všetky druhy bambusových výrobkov.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_title type=”3″ top=”30″]BALI GARDEN bambusové výrobky[/trx_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Ak vás presvedčili výhody bambusu, máme pre vás niekoľko skvelých bambusových výrobkov, ktoré sú ekologické a 100% odbúrateľné.

[/vc_column_text][trx_quote]Čo je skvelé, vytvorili sme pre vás originálny dizajn našich bambusových výrobkov a všetky ponúkame s logom značky BALI GARDEN, ktorá je zárukou kvalitných a ekologických produktov na slovenskom trhu.[/trx_quote][vc_empty_space height=”60px”][/vc_column][/vc_row]

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *