Kokosové misky a naša misia

Kokosové misky a naša misia

Kokosové misky BALI GARDEN sú vyrobené handmade z kokosových škrupín, ktoré vznikli ako odpad pri spracovaní kokosov.

Každý rok sa na spracovanie kokosovej dužiny, kokosovej vody alebo kokosového oleja použije viac ako miliarda kokosových orechov po celom svete. Kokosové škrupiny, ktoré po spracovaní kokosových orechov zostanú sa vyhodia a následne sa spaľujú.

To má obrovský negatívny vplyv na naše životné prostredie a zmenu klímy, pretože spaľovanie kokosových škrupín významne prispieva k zvyšovaniu emisií CO2 a metánu.

Tomuto negatívnemu dopadu na životné prostredie však dokážeme aktívne čeliť. Namiesto toho, aby sme prispievali k odlesňovaniu pri kúpe drevených misiek alebo znečisťovania životného prostredia výrobou a používaním misiek z plastu, podporujeme výrobu týchto krásnych ekologických kokosových misiek.

Preto sme sa rozhodli podporiť túto myšlienku a aktívne spolupracujeme s farmármi, ktorí dávajú kokosovým škrupinám podobu prírodných kokosových misiek.

Misiou BALI GARDEN je bojovať proti spaľovaniu kokosových škrupín a preto sme sa rozhodli propagovať myšlienku – navrátiť kokosovým škrupinám život v podobe prírodných kokosových misiek a dovážať ich z kokosovej farmy.

Každá miska je jedinečná

Kokosové škrupiny sú dôkladne obrúsené, vyčistené a naolejované kokosovým olejom, aby si udržali svoju štruktúru čo najdlhšie.

Každý vyrobený kus, ktorý v našom bio obchode a e-shope BALI GARDEN ponúkame je jedinečný ručne vyrobený originál.

Kokosové misky BALI GARDEN sú certifikované a bezpečné pre potraviny. Môžu byť opätovne použiteľné a so správnou starostlivosťou vám vydržia dlhé roky.

Starostlivosť o BALI GARDEN kokosové misky

Ak chcete, aby bola vaša kokosová miska vydržala čo najdlhšie, každé 2-3 týždne ju jemne pretrite kokosovým olejom. Vďaka olejovaniu, bude kokosová miska tmavšia a jej povrch hladký a vyživený.

Odporúčame, aby ste kokosovú misku po každom použití umyli ručne, nechali ju voľne vysušiť a nevkladali ju do umývačky riadu. Naše kokosové misky nemajú radi extrémne teploty, preto ich nevystavujte vysokým teplotám, teda nevkladajte do rúry, mikrovlnnej rúry, či chladničky.

Originál kokosovú misku BALI GARDEN si môžete zakúpiť tu:

Originálne kokosové misky zasielame kuriérom alebo do viac ako 5 tisíc výdajných miest Zásielkovne v celej SR a ČR !

Zakúpením našich kokosových misiek aktívne prispievate k ochrane životného prostredia a my Vám za to ďakujeme !

[ess_grid alias=”uvodna_kokosove_misky”]

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *