Kokos a jeho benefity pre zdravie

Kokos a jeho benefity pre zdravie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kokos je ovocie, ktoré pochádza z palmy Cocos nucifera.  Vonkajšia časť má zelenú farbu, ktorá dozrieva do hnedej farby a pod tvrdou škrupinou sa nachádza biela dužina. Čerstvo zozbieraný kokos obsahuje sladkú vodu, ktorá je veľmi prospešná pre zdravie. Povedzme si niečo o jeho benefitoch pre zdravie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_title type=”3″ top=”0″ bottom=”0″]

Obsah nutričných látok kokosu

[/trx_title][vc_column_text css=”.vc_custom_1584878756843{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}”]

Na rozdiel od iných druhov ovocia s vysokým obsahom sacharidov, poskytujú kokosové orechy väčšinou tuk. Obsahujú tiež bielkoviny, niekoľko dôležitých minerálov a malé množstvo vitamínov B.

Minerály v kokosovom orechu sú súčasťou mnohých funkcií vášho tela. Kokosy majú obzvlášť vysoký obsah mangánu, ktorý je nevyhnutný pre zdravie kostí a metabolizmus uhľohydrátov, bielkovín a cholesterolu. Sú tiež bohaté na meď a železo, ktoré pomáhajú vytvárať červené krvinky, ako aj selén, dôležitý antioxidant, ktorý chráni vaše bunky.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_title type=”3″ top=”0″ bottom=”0″]

Kokos ako zdroj hydratácie

[/trx_title][vc_column_text css=”.vc_custom_1584878775129{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}”]

Kokosová voda je slabo sladká s jemnou, orechovou príchuťou. Má tiež pomerne nízky obsah kalórií a sacharidov. Voda je najčerstvejšia, ak pochádza priamo z kokosu. Jednoducho stlačte slamku do mäkkej časti zeleného kokosu a začnite piť.

Balenú kokosovú vodu si môžete kúpiť aj vo väčšine obchodov s potravinami. Nezabudnite si však prečítať prísady, aby ste si overili, či máte 100% kokosovú vodu, niektoré však obsahujú pridaný cukor alebo aromatické prísady – tým sa pokúste vyhnúť.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *