Tradičný tanec Legong na Bali

Tradičný tanec Legong na Bali

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Príbeh

Tento klasický tanec uvádza počas predstavenia niekoľko tradičných príbehov. Najbežnejším je príbeh kráľa Lasema z Malatu ako zbierka hrdinských románov. Vykresľuje príbeh vojny s iným kráľom, otcom princeznej Ranjasari, s ktorou sa chce oženiť, ale ona ho nenávidí a snaží sa utiecť. Následne sa princezná pri úteku stráca v lese, ale kráľ Lasem ju chytí a uväzní. Chystá sa na posledný útok proti rodine princeznej, keď na neho zaútočí obrovský havran, ktorý predpovedá jeho smrť.  Tanečnice počas tohto tanca sprevádza aj mužský tanečník, ktorý predstavuje jednotlivé scény predstavenia a v závere hrá havrana, ktorý predpovedá kráľovu smrť.

Tanečnice

Základom tanca Legong je predstavenie pôvabných tanečníc za zvuku gambelanu – tradičného balijského hudobného nástroja. Tento tanec predvádza umenie dokonale zohraného pohybu tela, rúk, chodidiel a špecifických výrazov tváre. Tanečnice sú výrazne a precízne nalíčené a majú na sebe tradičný farebný kostým a bohato zdobenú pokrývku hlavy.

Zhliadnutie tanca Legong je úžasný zážitok, ktorý si pri návšteve mesta Ubud na Bali nemôžete nechať ujsť.[/vc_column_text]

Spoznaj Bali na Slovensku

[vc_column_text]Pripomeňte si vôňu Bali a doprajte si relaxáciu a aromaterapiu s našou prírodnou kozmetikou, ktorú nájdete v našom e-shope, ako aj v kamennej predajni BALI GARDEN Organic shop na Dúbravčickej 1/A v Bratislave.

Produkty prírodnej kozmetiky z Bali zasielame kuriérom alebo do viac ako 5 tisíc výdajných miest Zásielkovne v celej SR a ČR ![/vc_column_text][ess_grid alias=”grid-1″][vc_empty_space][vc_btn title=”NAKUPOVAŤ” color=”green” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fbaligarden.sk%2Fkategoria-produktu%2Fprirodna-bali-kozmetika%2F”][/vc_column][/vc_row]

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *