AROMATERAPIA – Čaro esenciálnych olejov

AROMATERAPIA – Čaro esenciálnych olejov

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Aromaterapia je druh alternatívnej medicíny, ktorý využíva rastlinné prchavé látky známe ako éterické oleje, nazývané aj esenciálne oleje a ďalšie vonné zložky za účelom zmeny mysle, nálady, procesu poznávania alebo pozitívneho vplyvu na zdravie.

Aromaterapia sa radí pod alternatívnu medicínu. Slovo aromaterapia doslova znamená “liečba pomocou vôní”. Je zložené z dvoch slov: “aróma” – vôňa a “terapia” – liečba. Aplikáciou silíc je možné liečiť rozličné ochorenia.[/vc_column_text][vc_column_text]Esenciálne oleje, nazývané aj silice, aromatické oleje, či éterické oleje, sú prchavé látky rastlinného pôvodu s charakteristickou vôňou. Prívlastok éterický znamená, že na rozdiel od bežných rastlinných olejov (slnečnicový olej, repkový olej, palmový olej a pod.) sú éterické oleje prchavé a na vzduchu sa bezo zvyšku odparia.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Ako sa esenciálne oleje vyrábajú?” font_container=”tag:h3|text_align:left”][vc_column_text]Esenciálne oleje sa tradične vyrábajú zo základnej rastliny rôznymi spôsobmi:

  • lisovaním rastlín alebo ich častí (pomarančový olej, citrónový olej),
  • vyvarením rastlín, ich častí alebo rastlinných výlučkov či extraktov vo vode (čajovníkový olej),
  • destiláciou (dnes sa používa najmä destilácia vodnou parou).

[/vc_column_text][vc_column_text]Esenciálne oleje sa rozdeľujú podľa typu účinku na buď stimulujúce (jang), alebo upokojujúce (jin). Medzi najobľúbenejšie éterické oleje patria: citrusy (citrón, pomaranč, mandarínka, bergamot ..), ihličnany (borovica, jedľa, cyprus …) citrónová tráva, levanduľa, cédrové drevo, zázvor, eukalyptus alebo exotickejšie ako napr. ylang ylang. Medzi drahšie a vzácnejšie éterické oleje patrí napr. santalové drevo, jazmín, či ruža.

Klasická aromaterapia si žiada používať iba silice získané jednoduchou destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním s následným mechanickým odstredením. Iba takto vyrobené silice majú označenie: NATURAL. Všetky ďalšie, dnes už bežné technologické postupy výroby sa pri klasickej aromaterapii neakceptujú. Technický pokrok okrem iného umožňuje aj výrobu lacnejších tzv. rekonštituovaných silíc, ktoré obsahujú aj synteticky vyrobené látky.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=””]Tak, ako si firma HANUS váži prirodzenosť a jedinečnosť prírody, tak aj zákazníci BALI GARDEN očakávajú nefalšovaný dotyk s prírodou a preto ponúkame iba silice v kvalite NATURAL s určením krajiny jej pôvodu.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][trx_image url=”5387″ align=”left”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]V našom E-SHOPE nájdete kvalitné silice značky HANUS vyrobené destiláciou s vodnou parou prípadne lisovaním, preto sú tieto éterické oleje v kvalite v najvyššej kvalite – NATURAL.[/vc_column_text][vc_btn title=”SILICE HANUS V NAŠOM E-SHOPE” color=”green” link=”url:https%3A%2F%2Fbaligarden.sk%2Fkategoria-produktu%2Faromaterapia-esencialne-oleje-a-silice%2F|||”][/vc_column][/vc_row]

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *